GUE FUNDAMENTALS

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W TYM KURSIE?

Na pewno potrafisz wymienić co najmniej trzy obszary, w których nie czujesz się całkowicie pewny/pewna siebie jako nurek. Pływalność, teoria dekompresji, procedury awaryjne… ta lista może być naprawdę długa. A co gdybyś poświęcił/poświęciła kilka dni na to aby raz na zawsze stać się w pełni świadomym i kompetentnym nurkiem? Co więcej, samodoskonalenie może iść w parze z udziałem w  ciekawych projektach nurkowych. Nasza organizacja została stworzona przede wszystkim po to aby kształcić nurków pod kątem eksploracji, dokumentacji i ochrony środowiska wodnego. 

Kurs GUE Fundamentals jest najpopularniejszym szkoleniem Global Underwater Explorers. „Fundy” to wprowadzenie do systemu GUE, adresowane do nurków innych organizacji – bez względu na poziom wcześniejszego wyszkolenia.

Niektórzy nurkowie korzystają z kursu Fundamentals jako sposobu na udoskonalenie umiejętności i usystematyzowanie wiedzy. Inni postrzegają to szkolenie jako przepustkę do uczestnictwa w projektach GUE. Wielu nurków technicznych, a nawet doświadczonych instruktorów z innych organizacji korzysta z Fundów ponieważ chce poprawić swoje podstawowe umiejętności i/lub uzyskać dostęp do szkoleń jaskiniowych i technicznych w GUE.

Często zdarza się, że w tym samym szkoleniu Fundamentals biorą udział osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie doświadczenia. Co ciekawe, uczestnicy szkolenia zawsze uczą się bardzo dużo od siebie nawzajem – również ci bardziej doświadczeni od swoich początkujących kolegów i koleżanek!  Jednym z najważniejszych elementów tego szkolenia jest zbudowanie zespołu, działającego niczym jeden organizm.

To sprawia, że każde „Fundy” są niepowtarzalne.

DLA KOGO?

Kurs GUE Fundamentals jest adresowany do wszystkich nurków, którzy nie posiadają jeszcze przeszkolenia w GUE. Program zapewnia:

 • udoskonalenie umiejętności i poszerzenie wiedzy na temat nurkowania,
 • przygotowanie do bardziej zaawansowanych szkoleń GUE (Cave1, Tech1, Documentation, itp),
 • możliwość uczestniczenia w projektach GUE takich jak Project Baseline, Ghost Diving i inne. 

CZEGO SIĘ NAUCZĘ?

Podczas szkolenia opanujesz: standardową konfigurację i funkcjonalność sprzętu GUE, perfekcyjny trym i pływalność, zaawansowane techniki poruszania się, pracę zespołową i procedury bezpieczeństwa, takie jak: dzielenie się gazem w sytuacji awaryjnej wraz z wynurzeniem w toni, przeprowadzeniem dekompresji oraz sygnalizacją miejsca wynurzenia za pomocą bojki. Dodatkowym elementem szkolenia są techniki z zakresu ratownictwa pod wodą.

Kurs obejmuje również teorię i praktykę w zakresie wykorzystywania nitroksu jak i wprowadzenie do innych gazów standardowych wykorzystywanych przez GUE.

Kandydat/ka do programu GUE Fundamentals musi:

 • Mieć ukończone minimum 16 lat.
 • Być sprawny/a fizycznie i psychicznie.
 • Być osobą niepalącą.
 • Umieć pływać.
 • Posiadać certyfikat nurkowy co najmniej na poziomie podstawowym.

Program kursu Fundamentals jest przewidziany na minimum cztery dni. Podczas szkolenia wykonujemy co najmniej sześć nurkowań oraz spędzamy co najmniej 30 godzin na nauce teorii i ćwiczeniach „na sucho”.

Zajęcia mogą zostać zorganizowane w dowolnym miejscu z dostępem do wody i Nitroxu 32 . Regularnie szkolimy w takich miejscach jak: 

 • Gdańsk i okolice (kaszubskie jeziora i Bałtyk)
 • Opole (Kamionka Piast)
 • Baza Nurkowa Honoratka 
 • Chorwacja
 • Malta
 • Hiszpania
 • Sardynia 
Terminy i miejsca najbliższych szkoleń możesz sprawdzić w naszym kalendarzu.

Jeśli natomiast nie widzisz odpowiadającej Ci daty lub miejsca – skontaktuj się z nami aby wspólnie ustalić plan działania odpowiadający Tobie 🙂 

CO JEŚLI JESZCZE NIE CZUJĘ SIĘ NA SIŁACH?

Intensywny, 4-5-dniowy kurs może nie być najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich. Z tego powodu program GUE Fundamentals jest dostępny również w formacie podzielonym na część 1 i 2.

Podczas części 1 nurkowie poznają naszą konfigurację sprzętu, podstawowe procedury związane z pracą w zespole, a także doskonalą kontrolę pływalności, pozycję i techniki poruszania się. GUE Fundamentals Część 1 to dwudniowy program,  którego pomyślne ukończenie pozwala podejść do części 2 w innym terminie.

GUE Fundamentals Część 2 można odbyć kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy po zakończeniu części 1. To daje kursantom czas na to aby poćwiczyć i nabrać wprawy w posługiwaniu się nowymi umiejętnościami i technikami.

W trakcie tego trzydniowego programu nurkowie rozszerzają swoje umiejętności o procedury bezpieczeństwa, rozwiązywanie problemów, planowanie i wykonywanie nurkowań w limitach minium deco czy elementy ratownictwa pod wodą.

Zaliczenie części 2 jest równoznaczne z ukończeniem kursu GUE Fundamentals.

ZAPYTAJ O SZKOLENIE
GUE FUNDAMENTALS

Bartek Trzcinski
+48 790 791 006 / bat@gue.com

Nie masz pewności czy to dobry kierunek? Umówmy się na bezpłatne, niezobowiązujące spotkanie online. Będziemy mogli na spokojnie porozmawiać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zależy mi na tym żebyś podjął/podjęła dobrze przemyślaną decyzję. Może okazać się, że poszukujesz czegoś zupełnie innego niż system GUE. W takiej sytuacji z przyjemnością pokieruję Cię do innego centrum nurkowego lub instruktora.

DRZEWKO SZKOLEŃ GUE: